"Kardeşlik Köprüsü" Çıkarmasının Son Durağı...

"Kardeşlik Köprüsü" Çıkarmasının Son Durağı Mardin Oldu

6. Kardeşlik Köprüsü Doğu ile Batı'yı buluşturdu. Din Görevlileri Birliği Derneği (DİNBİRDER) ve Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) tarafından bölgeler arası birlik ve beraberliği arttırmak, ümmet birliği yolunda gönül köprüleri kurmak ve hocalarla-molla ve seydaları birbiriyle tanıştırmak ve istişare ortamı oluşturmak amacıyla İstanbul’dan 45 alim ve din görevlisini Doğu’daki (Şanlıurfa, Diyarbakır, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin) alim ve medreselerle buluşturdu.

01 Kasım 2018 - 10:24 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 10:03

25 Ekim Perşembe günü İstanbul’dan yola çıkan heyet Cuma Şanlıurfa, Cumartesi Diyarbakır, Pazar Siirt ve Bitlis, Pazartesi de Batman’ı ziyaret ederek Salı günü gezinin son durağı Mardin’e ulaştı.

Ziyaretlere Kasımiye Medresesi'nde başlayan heyet, akabinde Ulu Cami'yi ziyaret etti; öğle namazını Kızıltepe'de Peygamber Efendimiz'in (sav) postası Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin kabrinin bulunduğu camide eda etti.

Namaz akabinde şehir turu gerçekleştiren heyet, Kızıltepe'deki Davet ve Kardeşlik Vakfına ait Ömer Faruk Medresesi'ndeki öğle yemeğinin ardından istişare toplantısında bölgenin alimleri ile istişare toplantısında bulundu.

DİNBİRDER Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım burada yaptığı konuşmada kardeşlik bilincinin şuuruna varılması gerektiği ve gidilen her yerde bunu vurgulamanın önemini anlattı.

Toplantıya katılan MEDAV Genel Başkanı Tayyip Elçi de birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Elçi, 6.’sının gerçekleştirildiği "Kardeşlik Köprüsü" programının 60.’sını da yapabilme duasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİN-BİR-DER Aile Konferansları’nda Söz Hanımlarda
DİN-BİR-DER Aile Konferansları’nda Söz Hanımlarda
Okul Öncesi Dini Eğitim Bir Haktır
Okul Öncesi Dini Eğitim Bir Haktır