Milli Görüş Camiası’ndan İki Yıldız Kaydı

Milli Görüş Camiası'ndan İki Yıldız Kaydı

İlim Kültür ve Eğitim Vakfı (İKEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Nedim Urhan Hocaefendi ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı Osman Akgün rahmeti rahmana kavuştu.

04 Ekim 2022 - 12:37 - Güncelleme: 04 Ekim 2022 - 13:51

Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yanında yer alan ve sayısız gencin yetişmesinde büyük emekleri olan İlim Kültür ve Eğitim Vakfı (İKEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Nedim Urhan Hocaefendi’nin ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a yakın isimlerden olan ve zaman zaman korumalığını, özel şoförlüğünü ve özel kalemliğini yapan Osman Akgün’ün vefatı Milli Görüş camiasında üzüntüyle karşılandı.

Akgün’ün vefat haberini Din görevlileri Birliği Derneği (DİR-BİR-DER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım duyurdu. Yıldırım yayımladığı mesajda “Milli Görüş camiasının acı günü. Bugün rahmetli hocamızın sadık arkadaşı, koruması, özel şoförü, Altınoluk'ta özel kalemi, benim dünya ahiret kardeşim, dava ve teşkilat arkadaşım Osman Akgün Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Rabbim gani gani rahmetler eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah kalanlara sabırlar versin. Onu da bizleri de affedip cennetine koysun inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Yıldırım, Urhan’ın vefatının ardından yayımladığı mesajda da “Ahiret kervanı tüm hızıyla yoluna devam ediyor. İlimle donattığı müstakim bir hayatı insanlığın faydasına adayan hocamız, üstadımız Nedim Urhan Hocamızın vefatını üzüntüyle öğrendim.

Kendisine Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, evlatlarına ve Milli Görüş camiamıza başsağlığı diliyorum.

Makamı firdevs olsun. Yüce Allah onu da bizleri de affedip cennetine koysun inşallah.” dedi.

Aynı zamanda Saadet Partisi GİK üyesi de olan Osman Akgün’ün cenazesi bugün Edremit yeni mezarlığa defnedilecek.

Merhum Nedim Urhan'ın cenazesi de bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınacak ikindi namazını müteakiben Karacaahmet aile mezarlığına defnedilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağışlarınız İçin Din Görevlileri Birliği Derneği Hesap Numarası:
Bağışlarınız İçin Din Görevlileri Birliği Derneği Hesap...
Kardeşler 16. Kez Buluştu
Kardeşler 16. Kez Buluştu