Okul Öncesi Dini Eğitim Bir Haktır

Okul Öncesi Dini Eğitim Bir Haktır

4-6 yaş Kur'an Kursları daha da yaygınlaştırılmalı ve derhal gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

30 Aralık 2021 - 17:25 - Güncelleme: 11 Ocak 2022 - 13:29

İnsanlığa ilk emri ‘oku!’ olan  İslâm dini, ilk andan itibaren mesajı ve öngördüğü toplumsal düzenle; çağları, toplumları aydınlatmış, kıyamete kadar insanlığa rehberlik edecek bir medeniyet inşa etmiştir.

Hiçbir dönemi karanlık olmayan bu kadim medeniyet, Batı’nın cahiliyetin karanlık dehlizlerinde boğulduğu zamanlarda bile insanlığın iftihar tablosu olacak dönemler yaşatmıştır.

Bu başarının temelinde ise kadın erkek, yaşlı genç demeden bütün Müslümanlara ilim öğrenmeyi farz kılan;  ‘beşikten mezara’  ilmi, öğrenmeyi, öğretmeyi ve eğitimi tavsiye eden Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in emirlerinde yer almaktadır. 

Bu emirleri yerine getirmek gayesiyle yıllardır bu ülkenin dileyen vatandaşlarının  evlatlarına verilen din eğitimini ‘bilimsellikten uzak’, ‘çağdışı’ gibi tabirlerle karalamak, Ortaçağ karanlığını özleyenlerin yüreklerinde var olan kinlerinin dışa vurumudur; yasakçı 28 Şubat zihniyetinin hala canlı ve diri olduğunun göstergesidir. 

Herkes bilmelidir ki; İslam, bu toprakların özü ve milletimizin mayasıdır. Onu siyasi emellerine alet etmek için istismar edenler de, İslam'ın hayat veren değerlerinin öğrenilmesine saldıranlar da hüsrana uğrayacaklarını iyi bilmelidirler.

Din Görevlileri Birliği Derneği olarak, Diyanet İşleri Başkanlığının bu önemli faaliyetinin devamını destekliyor, İslam’a ve bu kurslara yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. 

4-6 yaş Kur'an Kursları dahada yaygınlaştırılmalı ve derhal gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Din Görevlileri Birliği Derneği Genel Merkezi
       DİN-BİR-DER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağışlarınız İçin Din Görevlileri Birliği Derneği Hesap Numarası:
Bağışlarınız İçin Din Görevlileri Birliği Derneği Hesap...
Kardeşler 16. Kez Buluştu
Kardeşler 16. Kez Buluştu